Acele ederken hızlı ve sağlıklı bir kahvaltı için 4 fikir

Acele ederken hızlı ve sağlıklı bir kahvaltı için 4 fikir

Günümüzde çoğumuzun çok yoğun bir programı var – uyanıyoruz, hazırlanmak için acele ediyoruz, hızlı bir kahvaltı yapıp ofise giriyoruz. Genellikle ağızlarımıza ne koyduğumuzu ve günlük ne kadar kalori aldığımızı bile düşünmek için zamanımız olmaz, bu da fazla kilo almaya ve fazla kilo almaya neden olabilir. Ne yazık ki, sahip olduğumuz sorumluluk ne kadar büyüdükçe yoğun yaşam biçimimizi değiştiremeyiz, ne kadar meşgulsek o kadar meşgul oluruz, ama neyse ki her akşam 5-10 dakika atarak günlük sağlıksız alışkanlıklarımızı değiştirebiliriz. Günlük öğünlerinizi planlamak için bu zamanı harcamak alışverişi daha verimli hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Kahvaltı, tüm gün bizi enerji ile doldurduğundan günün en önemli öğünüdür, ruh halimizi de etkileyebilir. Kendinizi sevin ve her sabah sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltı ile başlayın.

Şimdi enerji seviyenizi yükseltmek, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve güçlendirmek için C vitamini yüksek olan hızlı kahvaltılar için sağlıklı fikirler alalım .

Avokado, domates, taze dereotu ve keten tohumu ile tost
Hazırlama ve pişirme süresi : 5 dak

Omega-3 ve mükemmel bir enerji artışı dahil olmak üzere çeşitli vitaminlerin harika bir kombinasyonudur. Basitçe tost yapın, üstüne biraz zeytinyağı dökün, avokado dilimleri ve kiraz domateslerin yarısını süsleyin, keten tohumu serpin.

Mango, çilek ve Chia tohumları ile tost
Hazırlama ve pişirme süresi : 5 dak

Mango ve çilekler C vitamini bakımından oldukça yüksektir ve vücudunuzu enerji ile doldurur ve sizi iyi bir ruh hali içine sokmanıza yardımcı olur. Tost yapın, bir mango soyun ve dilimleyin, çileklerin yarısını doldurun ve üzerine limon suyu, bal ve Chia tohumları serpin.

Çırpılmış yumurta ile taze ıspanak, domates ve parmesan
Hazırlama ve pişirme süresi : 7 dak

2 yumurta çırpın ve karabiber ile karıştırın. Domatesleri ve ıspanağı parçalar halinde dilimleyerek hızlıca hazırlayın. Sebzeleri yumurta ile karıştırın, karışımı bir tavaya dökün ve 3 dakika pişirin. Parmesan gevreği ile servis yapın.

Portakal, şeftali, kuru üzüm ve kabak çekirdeği ile kuskus
Hazırlama ve pişirme süresi : 7 dak

40 g kuskus alın, 200 ml yarı yağsız sütle karıştırın ve 4 dakika kaynatın. Portakal parçalarını, şeftali dilimlerini süsleyin ve kuru üzüm ve kabak çekirdeği serpin.

Not : Mayasız ekmek kullanın, sindirime fayda sağlar ve midenizi düz tutarken şişkinlikten kaçınmanıza yardımcı olur.